Grafický design a reklama od roku 1990

Grafické studio Kafka Design se specializuje na zavádění jednotné vizuální prezentace firem, od vytvoření či úpravy loga a definování zásad corporateidentity až po konkrétní reklamní aplikace budující kvalitní image. Studio též vydává časopis Font.

Cílem společnosti Kafka Design je vytvoření funkčních vizuálních stylů, atraktivních a graficky dokonalých tiskovin nebo reklamy s ohledem na cílovou skupinu. Výsledky naší práce stojí na našich dlouholetých zkušenostech se zakázkami jak pro malé firmy, tak pro velké společnosti a organizace, jako jsou např. pojišťovna Kooperativa, automobilka TATRA, Řízení letového provozu, Ministerstvo vnitra České republiky, Léčiva atd.

Před časem jsme například zvítězili ve výběrovém řízení na logo rozhlasové stanice Český rozhlas – Radiožurnál, v soutěži na logo evropského předsednictví jsme se umístili, z několik set došlých návrhů, na druhém místě.

Obdrželi jsme několik cen – Zlaté pecky za prospekt Classic Interiors, za plakát časopisu Font, za vybudování nové image pojišťovny Kooperativa a v roce 2002 také za výroční zprávu této pojišťovny; zvláštní mediální cenu týdeníku Marketing & Media jsme získali za sérii plakátů pro Českou rafinérskou; úspěšné jsou námi zpracované výroční zprávy (opakované umístění v první desítce v soutěži o Nejlepší výroční zprávu) aj.

Ve studiu Kafka Design pracuje několik zkušených grafických designérů, zákazník tedy vždy dostane více kvalitních návrhů požadovaných materiálů. Návrhy obvykle s klientem doladíme (v rámci možností – např. drobné úpravy barevnosti nebo je naaplikujeme na nějaké konkrétní materiály). Po schválení návrhu už nic nebrání finalizaci zakázky – tou se rozumí, např. u návrhu logotypu a vizuální identity tvorba komplexního grafického manuálu, u reklamy aplikace na všechny potřebné formáty (tisková inzerce, outdoor, dopravní prostředky, bannery), u tiskovin (jako jsou výroční zprávy, firemní profily) se jedná o zlom, finální korektury a následný tisk, u web designu zadání návrhu kodérům a programátorům (dle náročnosti projektu).