Časopis Font

Časopis Font

Časopis Font vydáváme již od roku 1991. Na osmašedesáti barevných křídových stranách vás zavede do světa grafiky, reklamy, prepressu, polygrafie a web designu. Je určen grafikům, fotografům, pracovníkům reklamních a marketingových agentur, ale i tiskárnám či redakcím.

Pravidelně zveřejňuje rozhovory s významnými grafiky, fotografy nebo jinými umělci, představuje známé reklamní agentury, grafická studia či ateliéry. Rozsáhlý materiál je vždy věnován Corporate Identity firem v daném oboru, včetně následného hodnocení jejich logotypů. Přinášíme informace o grafických a reklamních soutěžích (Zlatá pecka, soutěž Nejkrásnější česká kniha, Nejlepší výroční zpráva atd.). Font systematicky publikuje ukázky nových typů písma domácí i světové tvorby. Velice důležitou součástí časopisu jsou rubriky věnované hardware a software. Často jsou zveřejňovány testy různých hardwarových zařízení a periferií – příkladem jsou monitory, digitální fotoaparáty, tablety či tiskárny a skenery. Oblíbené jsou recenze programů pro grafiku a webdesign, včetně rubriky Krok za krokem (kuchařky různých počítačových grafických postupů a triků) a rozhovorů s českými web designéry. Časopis sleduje aktuální trendy zpracování obrazu a textu, stejně jako novinky v oblastech tiskových technologií a signmakingu. Čtenářsky populární je rubrika Ve zkratce s aktuálními zprávami a zajímavostmi z výtvarného i technického světa.

Grafická úroveň Fontu je vysoce ceněna, design časopisu byl ohodnocen v anketě reklamních odborníků a grafiků jako druhý nejhezčí časopis v ČR. Originálně řešené obálky přinášejí ukázky zajímavých, nestandardních tiskových technologií a materiálů (holografie, šestibarevný či metalický tisk, termogravura, výsek, ražba, voňavé barvy, ruční litografie a další).

Provozujeme také webový portál tohoto časopisu www.font.cz, který tištěný časopis doplňuje aktuálními novinkami z oboru formou blogu s možností komentářů čtenářů. Na tomto portálu je také e-shop, ve kterém nabízíme vzorníky barev, odborné publikace, fotokolekce a samozřejmě všechna vydání časopisu Font, která ještě máme na skladě. Tento nový portál má velice vysokou návštěvnost – několik desítek tisíc návštěv za měsíc. Stal se důležitým a pravidelně sledovaným kanálem informací a zajímavostí pro většinu grafiků a lidí z oboru marketing, ale i laiků, kteří se o grafický design zajímají, protože je zkrátka baví.

Více informací o našem grafickém časopisu Font, možnost  aktuálního předplatného včetně zakoupení starších čísel naleznete na stránkách www.font.cz.